Piirihallitus 2023

Puheenjohtaja
Jorma Winter
puh. 040 511 0546
jorma.winter@outlook.com⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Varapuheenjohtaja
Matka/Kansiovastaava
Leena Jääskeläinen
puh. 0400 435 295
aihkirova@gmail.com

Sihteeri/Taloudenhoitaja
Timo Tervo
puh. 0400 698 807
timo.juhani.tervo@gmail.com 

Jäsenrekisteri/Tapahtumavastaava
Esa Takala
puh. 0400 509 122
esa.k.takala@outlook.com⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Nettisivuvastaava
Koulutusvastaava
Jäsenrek.vastaava (vara)
Juhani Juvonen
puh. 0440 848 006
juhaniju@gmail.com

Jäsen
Anneli Sundström
puh. 040 514 6087
annelisundstrm@gmail.com

Jäsen
Tarja Vuorinen
puh. 040 832 8709
vuorinen.tarja@gmail.com

Jäsen
Raili Sieppi
puh. 0400 399 088
sieppi.raili@gmail.com

Jäsen
Marja-Leena Laitinen
puh. 040 515 5814
marja-leena.laitinen@kemi.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Jäsen
Mirja Kukka
puh. 0440 175 350
mirja.kukka@elisanet.fi

Jäsen
Eino Majava
puh. 040 504 6482
emajava49@hotmail.com⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Jäsen
Anneli Räsänen
puh. 0400407900
leilaannelirasanen@gmail.com 

Rohkeasti Seniori yhteyshenkilöt
Leena Jääskeläinen ja Jorma Winter, varalla Juhani Juvonen
(ks. yhteystiedot yllä)

Edustus

Lapin Eläkeläisjärjestöjen Neuvottelukunta
Jorma Winter  
Varajäsen Leena Jääskeläinen
(ks. yhteystiedot yllä)

Leena Jääskeläinen on varapuheenjohtaja European Seniors' Union'issa (ESU).

Juhani Juvonen on Senioriliiton valtuuston jäsen ja Mirja Kukka hänen henkilökohtainen varajäsen.
(ks. yhteystiedot yllä)

Jorma Winter on Senioriliiton hallituksen jäsen ja Anneli Sundström hänen henkilökohtainen varajäsen.