Piirihallitus

Puheenjohtaja

Eino Majava
puh. 040 504 6482
emajava49@hotmail.com

Varapuheenjohtaja

Marja-Leena Laitinen
puh. 040 515 5814
marja-leena.laitinen@kemi.fi

Sihteeri

Sirkka Ruoho
puh. 040 7719714
sirkka.ruoho@luukku.com

Rahastonhoitaja

Meeri Toivanen
puh. 040 560 3645
meeri.toivanen@iki.fi

Jäsen

Anneli Kuortti
puh. 050 3584103
anneli.kuortti@luukku.com

Jäsen
Laura Mella
puh. 0400 318 715
kreeta1@gmail.com

Koulutusvastaava Matkavastaava

Leena Jääskeläinen
puh. 0400 435 295
leena.jaas@pp.inet.fi

Jäsen

Esa Takala
puh. 0400 509 122
esa.k.takala@outlook.com

Jäsen
Mirja Kukka
puh. 0440 175 350
mirja.kukka@elisanet.fi

Jäsen

Jorma Winter
puh. 040 511 0546
jorma.winter@outlook.com

Toimihenkilöt

Nettisivuvastaava
Juhani Juvonen
puh. 0440 848 006
juhaniju@gmail.com

Edustus

Lapin Eläkeläisjärjestöjen Neuvottelukunta
Neuv.kunnan pj. Eino Majava  (ks. yhteystiedot yllä)
Neuv.kunnan siht. Sirkka Ruoho (ks. yhteystiedot yllä)
Varaj. Raili Kerola
puh. 040 737 7813
raili.kerola@pp.inet.fi


Leena Jääskeläinen on Senioriliiton valtuuston puheenjohtaja.

Hän on myös Suomen edustaja European Seniors' Union'issa (ESU).